نحوه ساخت ربات تلگرام

آموزش ساخت ربات تلگرام

ساخت ربات تلگرام امکان قدرتمندی در دنیای دیجیتال محسوب می‌شود و موجب پیشرفت و استفاده راحت از این پلتفرم را فراهم می‌سازد. ربات‌ها از برنامه‌نویسی و هوش مصنوعی استفاده می‌کنند و تعامل بیشتر با کاربران را مهیا می‌کنند. ساختن یک ربات در تلگرام، کار پیچیده و زمان‌بری نیست. ابزارهای متنوعی با فرمول راه‌اندازی سریع در اختیار جامعه فعال در تلگرام است. می‌توانید ربات اختصاصی خود را با نام و توضیحات پیامی مشخص، ایجاد کنید و در معرض دید بیشتری قرار دهید. برای آموزش ساخت تلگرام و نحوه راه‌اندازی آن با ما همراه باشید.

 

چگونه در تلگرام ربات بسازیم؟

ساخت ربات تلگرام برای سهولت در کار با این اپلیکیشن، طراحی شده است که بسیاری از نیازهای کاربران را مرتفع می‌سازد. ربات‌های تلگرامی در واقع نوعی اکانت محسوب می‌شوند که از قدرت هوش مصنوعی برخوردار هستند. این ربات‌ها، بدون نیاز به شماره تلفن اضافی و ازطریق نرم‌افزارها، کنترل و مدیریت می‌شوند. راه‌اندازی ربات‌ها می‌توانند شما را چند گام به جلو رانند و بسیاری کارها را برای شما، خودکار انجام دهد.

عملیاتی نظیر آموزش بازی، ساخت استیکر، امکان نشر متن‌های آماده، جستجو، پخش، اتصال و ادغام با دیگر سرویس‌ها، ایجاد محدودیت در ارسال پیام‌ها در گروه و بسیاری توانایی‌های دیگر از ویژگی‌های ربات‌ها به حساب می‌آیند. نحوه ساخت ربات برای تلگرام به آسانی و با قدرت هوش مصنوعی صورت می‌گیرد و نیاز به مهارت و دانش اضافه‌ای ندارد. کاربران می‌توانند ربات اختصاصی شده خود را با نام دلخواه و ازطریق پروتکل‌های تلگرام، کنترل کنند.

نحوه ساخت ربات برای تلگرام

ربات تلگرام چیست؟

ربات‌ها در تلگرام برنامه‌های طراحی شده‌ای هستند که کاربردهای متفاوتی دارند و می‌توانند بسیاری از کارها و سرویس‌ها را پشتیبانی کنند. در واقع ربات‌ها، حساب تلگرامی تلقی می‌شوند که توسط نرم‌افزار و کمک هوش مصنوعی اداره می‌شوند. به کارگیری و ساخت ربات تلگرام کمک شایان ذکری در مدیریت زمان می‌کند و با کارکردهای مختلف، کار در فضای تلگرام را آسان می‌سازد. تمامی ربات‌ها، دارای گزینه‌های افزودن به گروه و اشتراک‌گذاری هستند. همچنین، می‌توانید با ربات، توضیحات را برای نشر در سایر پلتفرم‌ها تنظیم کنید.

طرز ساخت ربات در تلگرام بسیار ساده است و ازطریق ابزار مرجعی به نام The Botfather انجام می‌شود. Botfather کاربر مجازی مرکزی است که برای گسترش ربات‌های تلگرام، طراحی شده است. به هنگام سرچ این ابزار باید گزینه‌ای که با (تیک آبی) تایید شده است را انتخاب کنید. این مرجع برای حفظ اطلاعات کاربران و ایمن‌سازی ربات است که با اطمینان بیشتر می‌توانید با آن کار کنید.

 

بیشتر بخوانید:  آشنایی با انواع ممبرهای تلگرام

 

آموزش ساخت ربات تلگرام

با ساخت ربات تلگرام می‌توانید از عملکردهای جذاب آن استفاده کنید و کاربران بیشتری را به سمت خود جذب کنید. به کمک ربات‌های تلگرامی تعامل بیشتری با دیگر گروه‌ها و پلتفرم‌ها برقرار می‌کنید. همچنین، می‌توانید بسیاری از کارها را به سرعت انجام دهید. آموزش ساخت ربات تلگرام بسیار راحت و ازطریق ابزار مرجع Botfather انجام می‌شود. در چند دقیقه و با انجام مراحل زیر، می‌توانید ربات اختصاصی خود را بسازید و آن را فعال کنید. مراحل زیر را طبق تصاویر، انجام دهید و ربات شخصی خود را بسازید.

 1. در ابتدا وارد حساب کاربری تلگرام خود شوید.
 2. در قسمت جستجو یا ذره‌بین مانند تصویر زیر، گزینه botfather را سرچ کنید.

 

 

3. بعد از نمایش، روی اولین گزینه کلیک کنید تا وارد ربات شوید. (گزینه با تیک آبی را انتخاب کنید)

4. بعد از ورود به ربات، صفحه زیر نمایان می‌شود؛ برای شروع روی گزینه start یا شروع بزنید.

5. در این مرحله، امکان ایجاد ربات جدید یا ویرایش ربات‌های قبلی را دارید.

 

 

6. در ادامه برای ایجاد ربات، روی گزینه newbot بزنید.

 

7. در این مرحله برای ربات خود، یک نام در نظر بگیرید. نام دلخواه را تایپ و ارسال کنید. از نام تکراری استفاده نکنید و در انتهای اسم (bot _) را قرار دهید.

 

8. بعد از تایید نام، پیغامی حاوی توکن ربات، مانند تصویر زیر نمایان می‌شود. این توکن Api برای احراز هویت شما است.

 

9. نحوه ساخت ربات برای تلگرام به همین آسانی است و به اتمام رسید. ربات با نام کاربری شما، ایجاد شده است.

 

چند نکته درباره تنظیمات ربات تلگرام

اتفاق خوب این است که ربات تلگرام قابلیت ویرایش و تنظیمات مجدد دارد. بنابراین نگران مراحل اولیه در ساخت ربات تلگرام خود نباشید. شما می‌توانید ربات خود را ارتقا دهید و حالت پیشرفته نیز در آن ایجاد کنید. البته این حالت پیشرفته به نسب روش ساخت اولیه آن، کمی مشکل‌تر است. برای تنظیمات جدید ربات شما به کدهای دستوری نیاز دارید؛ معروف‌ترین دستورات ربات را به شما معرفی می‌کنیم؛

 • /Setname برای تغییر نام ربات
 • /Setdescription برای اضافه کردن توضیحات به ربات
 • /Setabouttext برای توضیحات بیشتر برای مخاطب شما در ربات
 • /setuserpic برای تغییر عکس پروفایل ربات
 • /setcommands برای وارد کردن دستورات جدید به ربات
 • /Deletebot برای حذف ربات

برای اجرای این دستورات روی منوی Edit bots کلیک کنید و کد دستوری مد نظر خود را در قسمت تایپ وارد کنید. مد نظر داشته باشید که بعد از ساخت ربات تلگرام پیشرفته خود، نیاز به تنظیمات دیگری دارید، که در ادامه برای شما توضیح می‌دهیم. برای اجرای این دستورات به قسمت Bot Settings ربات تلگرام خود بروید.

 • /token برای دریافت توکن ربات
 • /revoke برای تغییر توکن ربات
 • /setinline برای فعال کردن تنظیمات درون خطی (inline) ربات
 • /setinlinegeo برای فعال کردن موقعیت جغرافیایی  inline ربات
 • /setinlinefeedback برای تغییر تنظیمات فیدبک ربات
 • /setjoingrops برای افزودن ربات به گروه‌های تلگرام
 • /setprivacy برای فعال کردن تنظیمات امنیت یا دستورات جدید در گروه‌ها

 

ساخت ربات تلگرام با گوشی

ساخت ربات تلگرام با گوشی می‌تواند بسیار گسترده و با کدنویسی انجام شود. این ربات‌ها، امکان انجام بسیاری عملکردها را برای شما آسان می‌کنند. به‌غیر از این موارد، می‌توانید بدون کدنویسی، ربات اختصاصی خود را با گوشی بسازید و آن را راه‌اندازی کنید. طرز ساخت ربات در تلگرام در تمامی گوشی‌های آیفون و اندروید، طبق یک دستورالعمل پیش می‌روند و تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. بسیاری از گروه‌ها و کانال‌های مختلف در تلگرام ازطریق ربات‌های ساخته شده با ابزار Bot فعالیت‌های خود را مدیریت می‌کنند. آموزش ساخت ربات تلگرام با گوشی را قبل‌تر برای شما کامل با تصاویر توضیح دادیم که می‌توانید به‌راحتی ربات خود را بسازید و آن را فعال کنید.

 

بیشتر بخوانید: چگونه ممبر کانال تلگرام خود را افزایش دهیم؟

 

سخن پایانی

ساخت ربات تلگرام کاربردهای مختلفی را در اختیار کاربران پلتفرم تلگرام قرار می‌دهد که باعث پیشرفت و برجسته شدن افراد می‌شود. شرکت‌ها و کسب‌وکارها می‌توانند خدمات مشتریان، اطلاع‌رسانی و پشتیبانی را ازطریق ساخت ربات، بهینه و به آسانی پیش ببرند. بازاریابی و امور مالی نیز به کمک ربات‌ها در کسری از ثانیه انجام می‌شود. همچنین، بسیاری از سرگرمی‌ها و نیازهای افراد با استفاده از ربات‌ها تامین می‌شوند. ساخت ربات به ساده‌ترین شکل انجام می‌شود اما ایجاد ربات‌ برای فرمان‌های بیشتر، نیاز به برنامه‌نویسی و کدنویسی پیشرفته‌تر دارد.

majid
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *