نحوه فعال سازی ویس چت تلگرام

ویس چت تلگرام

همه افراد، تلگرام را به امنیت بسیار بالا آن می‌شناسند. اما این اپلیکیشن علاوه بر امنیت بالا، قابلیت‌های بسیار زیاد دیگری مانند ویس چت را در خود قرار داده است. این قابلیت به شما و اعضای گروه، این اجازه را می‌دهد تا به صورت همگانی با یک دیگر به بحث و گفتگو بپردازید. در ادامه برای این که بدانید چگونه وارد ویس چت تلگرام شوید یا آن را فعال کنید، همراه ما باشید.

چگونه وویس چت را فعال کنیم؟

برای فعال کردن ویس چت، قبل از هر کاری باید تلگرام خود را آپدیت کنید تا مطمئن شوید این قابلیت در اپلیکیشن نصبی شما وجود دارد. فعال کردن این قابلیت، کار بسیار ساده‌ای است و ادمین گروه نیاز به انجام دادن مراحل پیچیده‌ای ندارد. از آن طرف، وارد شدن به محفل صحبت گروهی نیز ساده‌تر از ایجاد ویس چت است.

خرید ممبر تلگرام

ویس چت تلگرام کجاست؟

اگر جز اعضای گروه هستید و افراد گروه، زمانی را برای ویس چت تعیین کرده‌اند برای ورود به Voice Chat، نیازی نیست خود را به زحمت بیندازید. پس از این که وارد تلگرام خود شدید، وارد صفحه چت گروه شوید تا در بالا صفحه کادر join یا ورود به فضای ویس چت را مشاهده کنید. همچنین نواری که در آن دکمه join آبی رنگ، نشان داده می‌شود به شما می‌گوید در حال حاضر چند نفر و چه کسانی در فضا ویس چت حضور دارند.

زمانی که وارد فضا Voice Chat می‌شوید به صورت پیش‌فرض تنها شنونده هستید و در زیر اسم شما، کلمه listening نوشته می‌شود. اگر بخواهید در ویس چت به عنوان سخنران شروع به صحبت کنید باید بر روی میکروفون آبی رنگ ضربه بزنید. زمانی که علامت میکروفون از رنگ آبی به رنگ سبز تغییر کرد، می‌توانید حرف بزنید.

راه اندازی ویس چت تلگرام

1. اپلیکیشن خود را به‌روزرسانی کنید.

2. وارد گروه تلگرام خود شوید، در نظر داشته باشید تنها ادمین‌های گروه، قادر به تشکیل ویس چت هستند.

3. وارد تنظیمات گروه شده برای این کار روی پروفایل در بالا صفحه ضربه بزنید.

4. در صفحه تنظیمات روی گزینه سه نقطه کلیک کنید.

5. منو کشویی برای شما بالا می‌آید بر روی گزینه Start Voice Chat، کلیک کنید.

6. در این مرحله از شما پرسیده می‌شود که می‌خواهید قابلیت ویس چت را فعال کنید یا خیر؟ اگر می‌خواهید، بر روی گزینه Start ضربه بزنید.

7. در حال حاضر فضا ویس چت برای شما و دیگر کاربران گروه در دسترس است

چگونه افراد را به ویس چت تلگرام اضافه کنیم؟

شما می‌توانید افرادی که در Voice Chat حضور ندارند را به این گپ گروهی، اضافه کنید. البته که آن فرد باید در گروه شما حضور داشته باشد. اگر کسی که می‌خواهید به ویس چت اضافه کنید در گروه شما، عضو نشده است، ابتدا آن را به گروه خود بیفزایید. پس از افزودن فرد مورد نظر در صفحه ویس چت بر روی کادر invite members کلیک کنید. شما می‌توانید با سرچ کردن نام عضو مورد نظر، او را به راحتی پیدا کنید و به چت بیفزایید.

قابلیت Voice Chat تلگرام دارای چه تنظیماتی است؟

در صفحه ویس چت در بالا صفحه، سه نقطه وجود دارند که با لمس کردن آن، گزینه‌هایی برای شما به نمایش در می‌آیند. شما با استفاده از این گزینه‌ها، می‌توانید اعضا را بی صدا کنید یا اجازه صحبت کردن به آن‌ها بدهید. در بین این گزینه‌ها، Share With Link به چشم می‌خورد که با آن می‌توانید  دیگر افراد را به ویس چت دعوت کنید.

در صفحه Voice Chat، گزینه‌هایی وجود دارند. یکی از این گزینه‌ها End Voice Chat بوده که با آن می‌توانید مکالمه گروهی را به پایان برسانید. دیگر گزینه‌ها  Leave و Speaker هستند که به ترتیب با آن‌ها می‌توانید از گروه خارج شوید و صدا افراد را با ولوم بیشتر گوش کنید.

ممبر پاپ آپ

آیا می‌توان ویس چت تلگرام را ضبط کرد؟

بله، اپلیکیشن تلگرام برای ویس چت، ویژگی قرار داده است که با آن مکالمه گروهی، ضبط می‌شود. برای ضبط کردن ویس چت، کافی است بر روی Start Recording ضربه بزنید. این کار را تنها ادمین یا مالک گروه می‌توانند انجام دهند و در صورتی که این کار انجام شود، اعضا دیگر نیز از این موضوع باخبر می‌شوند. پس از پایان مکالمه گروهی، ویس ضبط شده را در قسمت Saved Massage تلگرام خود می‌توانید مشاهده کنید.

سخن پایانی

در این مطلب در رابطه با قابلیت ویس چت تلگرام برای شما اطلاعاتی را بازگو کردیم. نحوه راه‌اندازی و ورود به فضا چت را بررسی کردیم و همچنین نکاتی در رابطه با تنظیمات آن را شرح دادیم. شما می‌توانید لحظاتی را با دوستان خود در Voice Chat تلگرام به گفتگو صوتی بپردازید و لذت ببرید.

majid
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *