آیا تلگرام درآمد دارد؟

راه های درآمد تلگرام

یوتیوب و برخی از رسانه‌های اجتماعی بابت فعالیت کاربران خود برای آن‌ها مبلغی را در نظر می‌گیرند. تلگرام، یکی از معروف‌ترین اپلیکیشن‌های سوشال مدیا به حساب می‌آید که بر خلاف یوتیوب، هزینه‌ای را بابت فعالیت به کاربران خود نمی‌دهد. اگر صاحب چنلی در تلگرام هستید یا می‌خواهید کانالی را تأسیس کنید، اما نمی‌دانید چگونه از تلگرام درآمد داشته باشید؟ در ادامه ما را همراهی کنید.

راه‌های درآمد از تلگرام

تنها زمانی می‌توانید به درآمد از کانال تلگرام  فکر کنید که چنل شما حداقل‌هایی مانند ویو و تعداد ممبر بالا را داشته باشد. در تلگرام به راحتی دیگر پلتفرم‌ها نمی‌توانید تعداد اعضا چنل خود را بالا ببرید؛ به همین دلیل سعی کنید با استفاده از راهکارهای تبلیغات یا خرید ممبر، تعداد ممبرهای کانال خود را افزایش دهید. پس از بالا رفتن تعداد افراد کانالتان با استفاده از روش‌هایی که در ادامه گفته می‌شود، درآمد کسب کنید.

در چنل خود تبلیغ کنید

در واقع اولین فعالیتی که برای کسب درآمد از اپلیکیشن‌های سوشال مدیا به ذهن هر فردی می‌رسد، تبلیغات است. در این روش، بر اساس مدت زمانی که تبلیغ یک پست را انجام می‌دهید یا بر اساس تعرفه خاصی که دارید، هزینه‌ای را دریافت می‌کنید. هر چقدر تعداد ممبرها و ویو چنل شما بالاتر باشد؛ در نتیجه درآمد بیشتری از تبلیغات خواهید داشت.

 برای کسب درآمد از تبلیغات باید ویو چنل شما، حداقل بیشتر از 1000 تا باشد. البته این در صورتی است که ممبرهای شما مختص به یک شهر باشند و موضوع کانالتان به عنوان مثال در رابطه با تهران باشد و ممبرهای تهرانی داشته باشید. اگر ممبرهای شما از اقصی نقاط مختلف کشور باشند و محل زندگی آن‌ها مهم نباشد؛ بنابراین نیاز به بازدید بالای پنج هزار نفر برای هر پست دارید.

واسطه ای بین افراد باشید

به طور کلی واسطه یک معامله بودن از کارهای سودمند به حساب می‌آید که فعالیت بسیار راحتی نیز  به شمار می‌رود. به طور  مثال، کارفرمایان بسیار زیادی وجود دارند که به دنبال فریلنسر یا کارمند هستند و از طرفی افراد زیادی، می‌خواهند کار پیدا کنند. شما می‌توانید در این رابطه از کارفرما یا فریلنسر، مبلغی را دریافت کنید و آگهی آن‌ها را در چنل خود بگذارید. اگر قرار بخواهیم مثال دیگری بزنیم، می‌توان به چنل املاک و خرید و فروش خانه اشاره کرد.

چنل فروشگاهی تاسیس کنید

بهترین راه در آمد از فضا مجازی، داشتن آنلاین شاپ است. تلگرام به دلیل مزایا و امکانات خاصی که دارد، بستر مناسبی برای یک آنلاین شاپ به حساب می‌آید با خرید ممبر تلگرام و تبدیل آنها به مشتری، سود خوبی عایدتان می‌شود.  در صورتی که بتوانید به هزار نفر بازدید کننده و نرخ تبدیل 2 تا 5 درصد برسید، سرمایه خوبی دست شما را می‌گیرد.

روش های درآمد از تلگرام

 

تعداد اعضا چنل خود را افزایش دهید و سپس آن را بفروشید

امروزه، افرادی که نحوه ساخت کانال تلگرام و راه و روش بالا بردن آن را می‌دانند، درآمد بسیار خوبی از تلگرام، کسب می‌کنند. در حال حاضر، افرادی که با سئو فضا مجازی آشنایی دارند و با تکنیک‌های دیجیتال مارکتینگ، آشنا هستند با رساندن چنل به تعداد ویو و ممبر خاص، آن‌ها را می‌فروشند. می‌توان گفت این راه دیگری است که شما می‌توانید با استفاده از دانش خود و پیشرفت یک کانال تلگرامی، کسب درآمد کنید.

در تلگرام چنل آموزشی بزنید

داشتن چنل آموزشی در یوتیوب، وب سایت‌ها و هر پلتفرم دیگری، اکثر مواقع موفقیت آمیز بوده است. با آموزش دادن هنر یا مهارت‌هایی که در آن‌ها به درجه استادی رسیده‌اید، چنل تلگرامی بزنید. با بالا رفتن تعداد ممبرها و دانشجویان خود، می‌توانید کلاس بگذارید و کسب درآمد کنید. همچنین می‌توانید دوره‌های آموزشی بفروشید یا تبلیغ اساتید دیگر را انجام دهید.

چگونه کانال خود را به درآمد برسانیم؟

به خوبی می‌دانید تنها زمانی به در‌آمد می‌رسید که کانال تلگرامتان، ممبرهای اکتیو زیادی داشته باشد. استفاده از روش ممبر پروکسی می‌تواند یکی از بهترین و سریع‌ترین راهکارها برای رسیدن به تعداد زیادی عضوفعال  باشد. در این روش، اسپانسر پروکسی خواهید شد و در بالا صفحه تلگرام رسمی به نمایش در می‌آیید. این راه جذب ممبر جز روش‌های اجباری نیست؛ بنابراین هر فردی که در کانال شما جوین می‌شود به محتوا چنلتان علاقه دارد.

افرادی که به پستهای شما در تلگرام، واکنش نشان می‌دهند به عنوان مثال آنها را با دوستان خود به اشتراک می‌گذارند و به آن‌ها ری اکشن نشان می‌دهند، عضو فعال هستند و روش پروکسی، تنها راه برای داشتن این‌چنین ممبرهایی است. 

سخن پایانی

در این مطلب، راه و روش‌هایی که می‌توانید از طریق آن‌ها از تلگرام، درآمد کسب کنید را بررسی کردیم. تلگرام مانند یوتیوب به کاربران خود پول نمی‌دهد، اما شما می‌توانید با تبلیغات و روش‌هایی دیگر از چنل‌های تلگرامی، کسب درآمد کنید. در نظر داشته باشید زمانی به اندوخته مالی در این پلتفرم می‌رسید که تعداد ممبرهای اکتیو چنل شما، بالا باشند و بهترین کار برای بالا بردن اعضا فعال، استفاده از روش پروکسی است.

majid
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *