چگونه یک کانال تلگرام بسازیم؟

ساخت کانال تلگرام

ساخت کانال تلگرام و فعالیت در این پلتفرم برای توسعه کسب‌وکارها و بیزینس‌ها همچنین برای برجسته شدن افراد و برندها نقش اثرگذاری دارد. حتی فیلترینگ نتوانست کاربرین را از این اپلیکیشن جدا سازد و همچنان تلگرام راه نجاتی برای مشاغل و افراد محسوب می‌شود. در کانال تلگرام محدودیت اعضا وجود ندارد و امکانات بی‌شماری برای صاحبین کانال فراهم می‌سازد. همین امر مشوقی برای استفاده بیشتر و رشد در این پلتفرم شده است و آن را با دیگر پلتفرم‌ها متفاوت ساخته است.

در ادامه با ما با باشید تا اطلاعاتی در خصوص ساختن یک کانال تلگرامی به شما بدهیم و نکاتی را در مورد رشد کانال و افزایش ممبر در اختیار شما بگذاریم.

روش ساخت کانال تلگرام

1. بعد از دانلود تلگرام در نخستین صفحه، پیش‌شماره کشور و شماره تلفنی که می‌خواهید روی آن کانال تلگرامی داشته باشید را بدون در نظر گرفتن صفر ابتدای آن وارد کنید.

2. در مرحله بعد تلگرام کدی را برای شماره ثبت شده، ارسال می‌کند که باید در صفحه مربوطه منتقل کنید.

3. بعد از آن پنجره‌ای برای شما باز می‌شود که باید در آن New channel را انتخاب کنید.

روش ساخت کانال تلگرام

4. با انتخاب آن، صفحه‌ای باز می‌شود که در آن باید اسم و عکسی برای معرفی کانال در نظر بگیرید. همچنین قسمتی تحت عنوان Description می‌بینید که می‌توانید توضیحاتی را برای کانال خود درج کنید. این توضیحات مشخص‌کننده کانال است که هویت اصلی شما محسوب می‌شود.

5. در نهایت و در گزینه آخر، پنجره دیگری مشابه با تصویر زیر نمایان می‌شود که می‌توانید کانال را به‌صورت عمومی (Public channel) یا به حالت اختصاصی (Private channel) قرار دهید. تفاوت این دو گزینه در این است که کانال عمومی، قابلیت نمایش دادن به همه کاربران را دارد و می‌توانید در معرض دید بیشتری قرار گیرید. در حالت خصوصی کانال مخفی می‌ماند و هر کسی نمی‌تواند به شما دسترسی پیدا کند یا درواقع کانال برای دیگران قابل رویت نیست.

روش ساخت کانال در تلگرام

6.در همین صفحه شما می‌توانید یک لینک ارتباطی با نام دلخواه خود داشته باشید تا درصورت نیاز بتوانید راه ارتباطی برقرار کنید.

ازطریق همین چند مرحله توانستید ساخت کانال تلگرام را به پایان برسانید و شروع به فعالیت کنید. بعد از اتمام این مراحل می‌توانید به کمک لیست مخاطبین خود و با استفاده از تیک بالای صفحه، افرادی که می‌خواهید را عضو کنید. با استفاده از مخاطبینی که دارید می‌توانید شروع کانال را رقم زنید و محتواهایی که می‌خواهید را نشر دهید.

چند نکته مهم برای ساخت کانال تلگرام

برای ساخت کانال تلگرام نکات کلیدی مهم زیادی وجود دارند که با رعایت کردن آنها می‌توانید ساختار اولیه کانال را اصولی و بر طبق الگوریتم‌ها پیش ببرید. بنابراین به دقت موارد زیر را مطالعه کنید و آنها را در مراحل تولید کانال پیاده‌سازی کنید.

  • اگر قصد برجسته کردن برند یا توسعه کسب‌وکاری را دارید، باید کانال خود را در حالت عمومی یا public قرار دهید. با ایجاد کانال خصوصی‌سازی شده نمی‌توانید رشد چندانی را برای بیزینس یا برند خود داشته باشید.
  • سعی کنید تصویر، اسم و توضیحات مرتبط با کانال انتخاب کنید و همه، حول موضوع فعالیتی و با تمرکز بر هدف ایجاد کانال باشند. توضیحات معرفی باید به‌طور کامل بیانگر اهداف شما از ساخت کانال تلگرام باشد. همچنین اسم و عکس نباید بی‌ربط با موضوع یا بی‌کیفیت انتخاب شوند و باید جذاب، زیبا و گیرا باشند.
  • یک لینک کوتاه و با معنی انتخاب کنید که حاوی اسم کانال و معرف شما باشد. این امر کمک می‌کند که ارتباط‌گیری و لینک‌دهی‌ بهتری صورت گیرد. همچنین کمک می‌کند تا به‌راحتی، به‌خاطر سپرده شود و در تایپ مشکلی ایجاد نکند.
  • بعد از ساخت کانال تلگرام و برای شروع کار، طی یک زمانبندی مشخص با فعالیت منظم و مداوم پیش روید. سعی کنید هیچ محتوایی را بی‌هدف نشر ندهید و برنامه زمانی معینی برای انتشار مطالب داشته باشید.
  • توجه داشته باشید که هر پست یا تصویری را که منتشر می‌کنید یک شناسه، جهت معرفی شما داشته باشد. انتخاب لوگو یا قرار دادن لینک زیر تمامی محتواها کمک می‌کند تا درصورت بازنشر یا forward و انتقال در کانال دیگر، مشخص شود که تولیدکننده محتوا، کانال شما است.

در تلگرام چند کانال می توان ساخت

به طور کلی با هر حساب، می توان 10 کانال عمومی ایجاد کرد. توجه داشته باشید که اگر یک اکانت تلگرام دارید مجاز به ایجاد 10 کانال عمومی خواهید بود که در کنار آن می توانید چند کانال خصوصی هم داشته باشید. اگر می خواهید کانال های تلگراهی بیشتری داشته باشید این را در نظر بگیرید که محدودیتی در تعداد کانال هایی که می خواهید ایجاد کنید وجود دارد، پس باید از یک اکانت تلگرامی دیگر استفاده کنید.

روش‌های افزایش ممبر کانال تلگرام

تمامی کاربران بعد از ساخت کانال تلگرام در فکر افزایش ممبر و ارتقاء کانال هستند. مهمترین موردی که باید به آن دقت کنید نیاز مخاطب است. تولید محتواهای مورد پسند و سلیقه آنها است که می‌تواند به کمک شما آید. بهتر است از لحن و کلام اثرگذار استفاده کنید و از خلاقیت غافل نشوید. جلوه‌های بصری هم می‌تواند روی مطالب درگیرکننده، تاثیر گذارد و افزایش ممبر صورت گیرد.

همچنین می‌توانید از طراحی هشتگ‌های مناسب به دیده شدن کانال تلگرامی کمک کنید و موجبات تعامل بیشتر با مخاطبین را فراهم سازید. با هشتگ‌گذاری اصولی، محتواها دسته‌بندی می‌شوند و ممبرین با جستجو کردن، راهی برای پیوستن به کانال شما پیدا می‌کنند. سعی کنید محتواهای به روز و مردمی که بیشتر مورد پسند واقع می‌شوند را با حوزه فعالیتی خود مرتبط سازید و محتواهایی در این خصوص به کانال خود اضافه کنید. این روش نیز کمک می‌کند تا افزایش ممبر کانال تلگرام صورت گیرد و مخاطبین در کانال شما بمانند.

سخن آخر

امروزه شبکه های اجتماعی مثل تلگرام، فقط یک فضای سرگرم کننده به حساب نمی آید بلکه که خیلی از افراد با داشتن کانال ها و گروه های تلگرامی اقدام به فروش محصولات و خدمات خود می کنند که باعث کسب درآمد می شود. برای فروش خدمات و محصولات خود می توانید با خرید ممبر واقعی تلگرام از ممبر پارس، اعضای کانال خود را افزایش دهید که یکی از پیشنهاد های ما به شما، اسپانسر پروکسی است که از مزایای آن واقعی بودن کاربران و ریزش کم آن است.

majid
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *