چگونه در تلگرام پست کامنت‌ دار بگذاریم؟

فعال کردن کامنت در کانال تلگرام

فعال کردن پست کامنت‌دار در کانال تلگرام به صاحب کسب‌وکار و بیزینس‌ این امکان را می‌دهد تا با مخاطبی که می‌خواهد، ارتباط برقرار کند. این امر، کمک می‌کند تا اعتماد بیشتری، بین اعضا و مالک کانال برقرار شود. مسیر یک گفت‌وگوی دوطرفه رقم می‌خورد که باعث برجسته شدن مشاغل و افراد می‌شود. حفظ مخاطبان و ایجاد تعامل با آن‌ها، پیشرفتی رو به جلو برای مالک کانال محسوب می‌شود.

در ادامه، مراحل فعال کردن کامنت در کانال تلگرام را شرح می‌دهیم و نکته‌هایی در این خصوص به شما ارائه می‌دهیم.

خرید ممبر واقعی تلگرام

فعال کردن کامنت در کانال تلگرام

روند و نحوه کار پست کامنت‌دار در کانال تلگرام باعث می‌شود که بازدیدکنندگان با کلیک کردن روی قسمت نظردهی، وارد چت جداگانه‌ای شوند. گروه یا چت اختصاصی، فضایی ایجاد می‌کند تا اعضا همه کامنت‌ها را ببینند و خود نیز بتوانند نظردهی داشته باشند. افراد با این امکان می‌توانند نسبت به نظرهای سایر اعضا نیز، پاسخ دهند. در صورت تمایل مالک کانال، حتی دیگر افرادی که عضویتی در کانال تلگرام ندارند، هم می‌توانند کامنت گذارند. تلگرام در گذشته چنین امکانی را نداشت و به تازگی و با به‌روزرسانی نسخه جدید، چنین فضای ایده‌آلی را برای صاحب کسب‌وکار و مخاطب ایجاد کرده است.

پست کامنت‌دار در کانال تلگرام ارتباط قوی بین بازدیدکنندگان و مالک ایجاد می‌کند. همین امر، باعث شده که مالک کانال به‌دنبال افزایش ممبر و ایجاد تعامل بیشتر باشد. برای فعال‌سازی کامنت‌ها در تلگرام، بهترین پیشنهاد این است که یک گروه متصل به کانال ایجاد کنید و فضایی جداگانه، برای گفت‌وگو اختصاص دهید. ادمین یا صاحب کانال، هم این امکان را دارد که فقط اعضای منتخب عضو کانال را وارد فضای گفت‌وگو کند و هم این‌که به همه اجازه کامنت‌گذاری دهد.

آموزش مراحل فعال‌سازی کامنت در کانال تلگرام

برای فعال کردن پست کامنت‌دار در کانال تلگرام می‌توانید در چند دقیقه و با پیروی از مراحل زیر به‌راحتی از این قابلیت منحصر به‌فرد بهره ببرید. نظردهی اعضا و تعامل با افراد، موجب رشد کانال و اطمینان بیشتر بازدیدکنندگان می‌شود. بنابراین با فعال‌سازی کامنت در کانال تلگرام، مسیر گفت‌وگو با اعضا را باز کنید.

مراحل فعال‌سازی پست کامنت‌دار، هم برای گوشی‌های اندروید و هم آیفون به قرار زیر است:

1.در ابتدا باید نسخه آخر تلگرام را نصب کنید یا در صورت وجود، آن را به‌روزرسانی کنید؛ نسخه‌های قبلی، قابلیت کامنت‌گذاری را ندارند.

2. کانالی را که قصد دارید کامنت‌گذاری آن را فعال کنید، انتخاب کنید. روی آن کلیک کنید تا صفحه‌ای مشابه با تصویر زیر، نمایان شود.

 

3. قسمتی که مربوط به اسم کانال است را لمس کنید تا وارد مرحله بعد شوید.

4. روی آیکون مداد در بالا و سمت راست صفحه، بزنید تا بتوانید ویرایش را شروع کنید و آن را تغییر دهید.

 

 

5. در این قسمت می‌توانید اسم، عکس و توضیحی تکمیلی وارد کنید یا ویرایش قبلی را تغییر دهید.

 

 

6. در این مرحله، روی بحث و افزودن بزنید تا کامنت‌گذاری فعال شود. اگر زبان گوشی انگلیسی است، باید در این قسمت روی (Discussion) و بعد (Add Group) بزنید.

 

 

7. در این مرحله از فعال‌سازی کامنت، شما نیاز به یک گروه جدید دارید. اگر از قبل گروهی ساخته‌اید، آن را انتخاب کنید و در غیر این صورت روی «ایجاد گروه جدید» یا (Create a New Group) بزنید. در این گروه، کامنت‌ها قرار می‌گیرند و می‌توانید نام جدیدی برای گروه متصل به کانال، انتخاب کنید.

 

 

8. با این مراحل، فعال‌سازی پست کامنت‌دار در کانال تلگرام انجام گرفته است و هر پستی انتشار یابد، قابلیت کامنت‌گذاری و نظردهی را دارد. البته، پست‌های قبلی شامل این قابلیت نمی‌شوند و تنها پست‌هایی که از این به بعد نشر دهید، برای بازخورد فعال می‌شوند.

 

 

9. مالک کانال می‌تواند تنها برای اعضا کامنت‌گذاری را داشته باشد و با فعال کردن گزینه «فقط اعضا» این کار صورت می‌گیرد. در غیر این صورت و اگر می‌خواهد همه قابلیت نظردهی داشته باشند، باید گزینه «پذیرفتن اعضای جدید» را فعال کند.

بیشتر بخوانید: چگونه یک کانال تلگرام بسازیم؟

 

 

تلگرام و اطلاعاتی در خصوص کامنت‌ گذاری

باتوجه به اهمیتی که پست کامنت‌دار در کانال تلگرام دارد و به رشد کانال کمک صدچندانی می‌کند، همه را برای فعال‌سازی، جذب کرده است که به‌دنبال روش‌هایی برای ایجاد این فضا و افزایش اعضا باشند. یکی از بهترین گزینه‌ها، برای افزایش کاربران و ایجاد فضای تعاملی بیشتر با آن‌ها، داشتن ممبر واقعی است که برای بالا بردن تعامل در گروه‌ها، بسیار کمک می‌کنند.

در خصوص فعال‌سازی کامنت در کانال تلگرام، نکته‌های زیر را به ذهن بسپارید:

 • برای فعال کردن کامنت، باید آخرین نسخه تلگرام را نصب کنید یا به‌روزرسانی کنید.
 • به‌صورت پیش فرض، نظردهی و کامنت‌گذاری در تلگرام غیرفعال است.
 • تنها مالک یا ادمین می‌تواند پست کامنت‌دار در کانال تلگرام را فعال کند و یک گروه متصل به کانال ایجاد کند.
 • برای افزایش نظردهی در کانال، می‌توانید از طریق خرید ممبر واقعی اقدام کنید.
 • در صورت ایجاد گروه برای کامنت‌گذاری، ابتدا قوانین را برای اعضا شرح دهید.
 • در گروه گفت‌وگو، پاسخ به نظرهای دیگران، ارسال لینک‌های استیکر و دیگر رسانه‌ها امکان‌پذیر است.
 • تمامی بازخوردها و نظرها برای سایر اعضا، قابل مشاهده است.
 • در کانال تلگرام، فقط ادمین و مالک کانال اجازه ارسال پست دارند؛ مابقی اعضا تنها می‌توانند نظردهی داشته باشند.
 • در گروه پیوند شده با کانال، می‌توانید به نظرهای دیگران نیز پاسخ دهید.
 • در صورت بلاک شدن از سمت مالک کانال، دیگر نمی‌توانید نظردهی داشته باشید و حذف می‌شوید.
 • در صورت ارسال پست کامنت‌دار در تلگرام به شخص دیگری، نمی‌تواند نظرها را مشاهده کند. مگر این‌که در کانال اشتراک‌گذاری شده باشد.
 • اگر بخواهید به هر دلیلی کامنت‌گذاری در کانال تلگرام را غیرفعال کنید یا برای مدتی متوقف کنید با حذف گروه پیوند شده، می‌توانید این کار را انجام دهید.

سخن پایانی

فعال کردن پست کامنت‌دار در کانال تلگرام باعث ایجاد فضایی جهت هم‌فکری می‌شود که افراد به‌راحتی می‌توانند محصول یا خدمات خود را معرفی کنند. همچنین، کمک می‌کند تا ارائه خدمات و پشتیبانی بهتری برای اعضا از طرف مالک کانال صورت گیرد. چنانچه شما هم به فکر مشتری‌های بالقوه و افراد فعال برای کانال خود هستید، می‌توانید با خرید ممبر شروع کنید.

ممبر واقعی کمک می‌کند تا اعضا بیشتری داشته باشید و متعاقب آن گفت‌وگو و کامنت‌گذاری بهتر صورت می‌گیرد. ممبر پارس به شما در راه افزایش ممبر کانال تلگرام کمک می‌کند و می‌توانید با مشاوره رایگان، بهترین افزایش کاربران را برای خود داشته باشید.

majid
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *