بهترین روش برای تبلیغ کانال تلگرام

بهترین روش برای تبلیغ کانال تلگرام

پویایی کانال تلگرام، یکی از دغدغه‌های صاحبان چنل‌های این اپلیکیشن است‌. اگر شما هم کانال دارید، نگران نباشید با دانستن بهترین روش تبلیغ کانال تلگرام می‌توانید به راحتی اعضا چنل خود را افزایش دهید و یک چنل فعال و پویا داشته باشید. روش‌های مختلفی وجود دارند که وابسته به شرایط شما می‌توانند بهترین گزینه برای تبلیغ کانالتان باشند. در ادامه همراه ما باشید تا با بررسی راه‌های مختلف تبلیغ کانال تلگرام آشنا شوید و بهترین آن‌ها را بشناسید.

تبلیغ کانال تلگرام در کانال‌های مشهور پر بازدید این اپلیکیشن

تبلیغ در کانال‌های دیگران، روش متداولی است که از سال‌های قبل وجود داشته و هم چنان بسیاری از افراد از این روش استفاده می‌کنند. در واقع شما می‌دانید که با تبلیغ چنل خود در کانال‌های مشهور و پر بازدید تلگرام، ممبرهای اکتیو و مناسبی را به سمت کانال خود می‌کشانید و در این روش، خبری از اعضای فیک یا مرده  نیست.

شما می‌توانید به صورت 24 ساعته یا 12 ساعته، تبلیغات خود را در چنل‌های مشهور و پر بازدید انجام دهید و در ازای آن، مبلغی را به صاحب چنل تبلیغ کننده بپردازید. در نظر داشته باشید در تبلیغ 12 ساعته، بهتر است تایمی را انتخاب کنید که روز و شب را در بر بگیرد و بیشترین ویو چنل مورد نظر در آن زمان باشد. به طور کلی با توجه به آن چه گفته شد تبلیغ کانال در چنل‌های دیگر تلگرام نمی‌تواند بهترین روش تبلیغ کانال تلگرام باشد؛ زیرا تضمینی نیست و نیاز به دانش زیادی دارد.

در واقع شما باید به خوبی ممبرهای چنل مقابل را بشناسید و آن‌ها را آنالیز کنید، پست مناسبی بسازید به‌طوری‌که افراد زیادی را جذب کند و همچنین در بهترین زمان ممکن تبلیغ خود را انجام دهید. پس از تمامی این کارها، بازهم نمی‌توان گفت که عملکرد شما موفقیت آمیز خواهد بود یا خیر؟

تبلیغ کانال تلگرام توسط افراد محبوب، مشهور و اینفلوئنسرها

در حال حاضر اگر به تبلیغات برندهای مختلف جهانی دقت کنید، می‌بینید که همه آن‌ها از چهره‌های مشهور و بزرگ استفاده می‌کنند تا موفق‌تر شوند. در واقع افراد زیادی دنباله روی چهره‌های شاخص جامعه هستند؛ به همین دلیل می‌توان گفت تبلیغ برند، چنل تلگرام و… توسط اینفلوئنسرها به سود صاحب برند یا چنل تلگرام است. اما، آن‌قدری چنل شما بزرگ است که فردی محبوب در جامعه، تبلیغ آن را انجام دهد؟ یا آن‌قدر پول دارید که این افراد را جذب کنید؟

اگر جواب شما خیر باشد، حال باید به سراغ اینفلوئنسرها بروید که مبلغ کمتری از شما دریافت کرده و  چنل شما را تبلیغ می‌کنند. این کار باعث خواهد شد، افراد بسیاری در چنل شما عضو شوند. اما از طرفی اگر چهره مناسبی را برای تبلیغات انتخاب نکنید، ضرر بزرگی از لحاظ مالی خواهید کرد و همچنین چنلتان افت خواهد داشت.

تبلیغ کانال تلگرام با استفاده از روش‌های نوین پروکسی و پاپ آپ

در حال حاضر و با روی کار آمدن پروکسی‌ها و تلگرام‌های غیر رسمی، روش‌های تبلیغاتی به وجود آمده‌اند که به نوعی خرید ممبر نیز به حساب می‌آیند. در این روش‌ها، شما می‌توانید کانال خود را در معرض دید کاربران تلگرام رسمی یا غیر رسمی قرار دهید. موارد زیر جز روش‌های تبلیغاتی نوین تلگرام به حساب می‌آیند که بسیار کارآمد هستند.

روش ممبر پروکسی راهی مناسب برای تبلیغ کانال تلگرام

در حال حاضر، روش ممبر پروکسی را می‌توان بهترین روش تبلیغ کانال تلگرام دانست. در استفاده از ترفند ممبر پروکسی، کانال شما به کاربران تلگرام اصلی نشان داده می‌شود و آن‌ها به اختیار خود می‌توانند در کانال شما جوین شوند. اگر بدون فیلترشکن از تلگرام استفاده می‌کنید، باید به خوبی با پروکسی‌ها آشنا باشید.

با استفاده از ممبر پروکسی، کانال شما برای مدتی به عنوان حامی پروکسی به کاربرانی که از این تکنولوژی استفاده می‌کنند، نشان داده می‌شود. نام دیگر این روش، اسپانسر پروکسی یا حامی پروکسی نیز است که می‌توانید در سایت‌های معتبر درخواست سفارش بدهید و کانال خود را به عنوان حامی پروکسی به نمایش در بیاورید. حامی پروکسی، خود نیز دارای دو نوع تضمینی و ساعتی است که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

روش ممبر پروکسی تضمینی

بدون شک اگر کانال نوپا و تازه تأسیسی دارید یا سرمایه خوبی برای تبلیغات کانال خود در نظر گرفته‌اید، روش تضمینی می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. در روش تضمینی، نام کانال شما به عنوان حامی پروکسی در بالای صفحه به نمایش در می‌آید و از لحاظ زمانی دارای محدودیت خاصی نیست. در واقع تا وقتی که شما تعداد ممبر مورد نظر خود را جذب نکرده‌اید، به عنوان اسپانسر نشان داده می‌شوید. این روش برای کانال تازه تأسیس و جان گرفتن آن، مؤثرتر از هر راه دیگری است.

روش ممبر پروکسی ساعتی

روش ممبر پروکسی ساعتی از دیگر روش‌های خرید ممبر تلگرام است که می‌تواند تأثیر بسزایی بر روی پیشرفت کانالتان داشته باشد. در واقع در این روش مانند روش تضمینی، کانال شما به عنوان حامی پروکسی در بالا صفحه به کاربران تلگرام رسمی نشان داده می‌شود. اما تفاوت این دو در محدودیت زمانی است که در روش ساعتی وجود دارد. در این روش، کانال شما نهایتاً چند ساعت به عنوان اسپانسر در بالا صفحه قرار می‌گیرد.

می‌توان گفت روش ساعتی، مناسب کانال‌هایی است که قدیمی بوده و ممبرهای زیادی دارند. معمولاً هزینه این روش از روش تضمینی کم‌تر است و کانال‌های جا افتاده به راحتی می‌توانند در همان مدت زمان کم، افراد زیادی را به سمت کانال خود جذب کنند. اما کانال‌های تازه تأسیس، قدرت بالایی در جذب ممبر ندارند و افراد پس از دیدن فعالیت‌های کم و تعداد ممبرهای پایین، تصمیم می‌گیرند در این کانال‌ها جوین نشوند.

روش ممبر پاپ آپ راهی مناسب برای تبلیغ کانال تلگرام

در ادامه بررسی بهترین روش تبلیغ کانال تلگرام به روش ممبر پاپ آپ رسیدیم که مانند ترفند پروکسی، در دسته روش‌های اختیاری قرار می‌گیرد. در روش پاپ آپ دیگر خبری از کاربران تلگرام اصلی نخواهد بود و کانال شما برای افرادی به نمایش در می‌آید که تلگرام‌های غیر رسمی دارند. به‌عنوان‌مثال از این اپلیکیشن‌ها می‌توان به موبوگرام و تلگرام طلایی اشاره کرد.

پس از این که سفارش خود را برای استفاده از ترفند ممبر پاپ آپ ثبت کردید برای کاربران تلگرام‌های غیر رسمی اعلانی فرستاده می‌شود. این اعلان به طور معمول، کانال شما را به آن‌ها پیشنهاد می‌دهد و دو گزینه بله یا خیر را پیش روی آن‌ها می‌گذارد. منبرهایی که توسط این روش و روش پروکسی جذب می‌شوند، هر دو اکتیو و فعال هستند. اما اگر بخواهیم بررسی بین ممبرهای دو روش انجام دهیم، می‌توان گفت کیفیت ممبرهای روش پروکسی بهتر است.

تبلیغ کلیکی کانال تلگرام

در ادامه بررسی بهترین روش تبلیغ کانال تلگرام به تبلیغ کلیکی رسیدیم. هزینه این روش، ممکن است کم‌تر از دیگر روش‌ها باشد، در واقع با هر کلیکی که بر روی لینک تبلیغاتی شما زده می‌شود، باید مبلغی را بپردازید. مطمئناً از لحاظ هزینه استفاده از این روش بهتر از روش تبلیغ چنل تلگرام در کانال‌های دیگر است. اما یک سری از مشکلات نیز در این روش وجود دارد، به‌عنوان‌مثال بررسی دقیق تعداد کلیک‌های انجام شده بر روی لینک شما، یکی از این مشکل‌ها است.

شما باید سامانه‌های خاص و معتبری را نصب کنید تا از تعداد کلیک‌هایی که بر روی لینک شما شده است، مطلع شوید. از طرفی این سامانه شبیه به گوگل ادز است و در آن، رقبا شما می‌توانند به صورت خودسرانه و پشت سر هم کلیک‌های بی هدفی را انجام دهند. در این صورت شما باید مبلغ اضافی را بابت چیزی که سودی برایتان ندارد، پرداخت کنید.

سخن پایانی

در این مطلب به بررسی روش‌های مختلف تبلیغ کانال تلگرام پرداختیم و سعی کردیم بهترین روش تبلیغ کانال تلگرام را بر اساس شرایط چنل شما و خودتان، مشخص کنیم. شما می‌توانید با توجه به معیارهایی همچون وضعیت مالی، تازه تأسیس بودن یا نبودن کانالتان، ریسک پذیری و مسائلی از این دست، نسبت به تبلیغ کانال تلگرامتان اقدام کنید.

majid
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *