آیا تلگرام قابل ردیابی است؟

امکان ردیابی تلگرام

گاهی اوقات به دلیل مسائلی که پیش می‌آید، نیاز به ردیابی تلگرام دارید. به‌عنوان‌مثال ممکن است فردی قصد سو استفاده از شما را داشته باشد. در این مواقع آدرس فرد را بپرسید و سپس با ردیابی اکانت آن در پلتفرم تلگرام، محل تقریبی سکونت آن را پیدا کرده و از تطابق آدرس‌های موجود اطمینان حاصل کنید. شما می‌توانید با انجام چند مرحله در محیط ویندوز  به راحتی ردیابی اکانت‌های تلگرام را انجام دهید.

آیا از طریق تلگرام می‌شود ردیابی کرد؟

به طور کلی هر فردی که به اینترنت جهانی متصل است را می‌توان ردیابی کرد. زمانی که نت خود را روشن می‌کنید، دارای یک IP خواهید بود که به وسیله آن، می‌توان آدرس و مکان فعلی شما را ردیابی کرد. بسته به این که چگونه به اینترنت متصل شده‌اید، IP شما می‌تواند تغییر کند. به‌عنوان ‌مثال اگر وی پی ان خود را روشن کنید، آی پی شما تغیر می‌کند و به نوعی فیک می‌شود. البته در نظر داشته باشید، IP اصلی شما را مراکز مخابراتی دارند و در صورت نیاز به مراجع قضایی تحویل می‌دهند.

تا اینجا مشخص شد با متصل شدن افراد به اینترنت، می‌توان آن‌ها را ردیابی کرد. حال، امکان ردیابی تلگرام وجود دارد؟ می‌توان مکان افراد ناشناس در تلگرام را پیدا کرد؟ بله، این امکان وجود دارد و شما با انجام یک‌سری از مراحل که در ادامه گفته می‌شود به راحتی می‌توانید افراد را ردیابی کنید.

  1. در ابتدا کار، سعی کنید تلگرام را بر روی پی‌سی خود نصب کنید؛ زیرا این کار فقط با کامپیوتر امکان پذیر است.
  2. با فرد مورد نظر که می‌خواهید IP آن را بدانید، شروع به چت کردن و صحبت کنید.
  3. حال، برنامه cmd را در ویندوز خود باز کنید. برای باز کردن cammand prompt کافی است کلیدهای ویندوز و R را به صورت هم‌زمان فشار دهید. البته می‌توانید عبارت cmd را نیز در کادر سرچ، جستجو کنید.

 

بازکردن cmd

 

4. در پنجره باز شده cmd دستور netstat-n را تایپ کرده و سپس اینتر را بزنید.

 

 

5. در این مرحله تعداد IP های بسیار زیادی را خواهید دید که هر کدام از آن‌ها با پورت‌های متفاوت در سیستم شما با دنیا اطراف در ارتباط هستند.

6.  اگر اطلاعات دقیقی از مفاهیم شبکه و اینترنت ندارید برای فهمیدن اطلاعات و مکان این آیدی‌ها می‌توانید تک‌تک آن‌ها را در سایت iplocation.net وارد کنید.

 

ردیابی برنامه تلگرام

 

آیا پیام‌های تلگرام قابل ردیابی است؟

ردیابی اکانت تلگرام را می‌توان به راحتی و با انجام چند مرحله انجام داد، اما می‌توان پیام‌های این پلتفرم را نیز به همین راحتی ردیابی کرد؟ جواب این سؤال به طور حتم، خیر است. در واقع تلگرام از رمزگذاری ویژه‌ای به نام End_to_End استفاده می‌کند. این رمزگذاری باعث می‌شود تنها فرستنده و گیرنده، پیام‌ها را ببینند و افراد دیگر، تنها اطلاعاتی نامفهوم را خواهند دید. اگر یک نفر، پیام‌ها را حذف دو طرفه بزند، دیگر کاری از دست شما بر نخواهد آمد و ردیابی پیام، کاری غیر ممکن است.

پرینت محتویات چت تلگرام

در نظر داشته باشید از آن جایی که امکان ردیابی پیام‌ها پس از حذف  دو طرفه وجود ندارد، بهتر است به سراغ پرینت محتویات تلگرام خود بروید. نرم‌افزار تلگرام به خودی خود دارای این چنین گزینه‌ای نیست. شما می‌توانید با نرم افزارهای دیگری و اعمالی همچون اسکرین شات گرفتن، پرینت از محتویات چت خود تهیه کنید.  به‌عنوان‌مثال اسکرین شات از صفحه چت خود بگیرید و آن را در نرم‌افزارهایی همچون ورد انداخته و یک فایل تشکیل دهید.

در نظر داشته باشید از آن جایی که امکان ردیابی پیام‌ها پس از حذف  دو طرفه وجود ندارد، بهتر است به سراغ پرینت محتویات تلگرام خود بروید. نرم‌افزار تلگرام به خودی خود دارای این چنین گزینه‌ای نیست. شما می‌توانید با نرم افزارهای دیگری و اعمالی همچون اسکرین شات گرفتن، پرینت از محتویات چت خود تهیه کنید. به‌عنوان‌مثال اسکرین شات از صفحه چت خود بگیرید و آن را در نرم‌افزارهایی همچون ورد انداخته و یک فایل تشکیل دهید.

سخن پایانی

دراین مقاله از ممبر پارس به این مسئله پرداختیم که امکان ردیابی تلگرام وجود دارد یا خیر؟ آیا می‌توان پیام‌های حذف شده به صورت دو طرفه را ردیابی کرد؟ در نظر داشته باشید که روش گفته شده در متن برای ردیابی افراد، دقت زیادی ندارد و به نوعی دارای تقریب است.

majid
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *