جلوگیری از چت در گروه تلگرام

جلوگیری از چت در گروه های تلگرام

در برخی مواقع، مدیران گروه‌ها برای جلوگیری از چت کردن افراد با یکدیگر باید اقداماتی را انجام دهند. به‌عنوان‌مثال یک گروه بورسی را تصور کنید که مدیر آن می‌خواهد تنها در یک بازه زمانی خاص، نیم ساعت قبل از بازار تا نیم ساعت بعد از بسته شدن تایم معامله، چت صورت بگیرد. او برای این که در تایم‌های زمانی دیگر کاربران گروه نتوانند پیامی ارسال کنند، چه کاری باید انجام دهد؟

خرید ممبر تلگرام

 

جلوگیری از چت در گروه تلگرام بدون استفاده از ربات

شما می‌توانید با استفاده از قابلیت‌هایی که خود تلگرام در اختیارتان گذاشته است، امکان چت کردن در گروه را از بین ببرید. در نظر داشته باشید که بهتر است اپلیکیشن خود را قبل از انجام هر کاری، به‌روزرسانی کنید. پس از آپدیت نرم افزار خود در ادامه مراحل زیر را انجام دهید تا کاربران حاضر در گروه شما نتوانند چت کنند.

1. وارد تلگرام خود شوید.

2. گروهی که مدیر آن، شما هستید و می‌خواهید چت در آن غیر فعال شود را انتخاب کنید و وارد گروه شوید.

3. بر روی آیکون یا تصویر پروفایل گروه، ضربه بزنید تا به قسمت تنظیمات وارد شوید.

4. بر روی آیکون مداد در گوشه بالا صفحه کلیک کنید.

5. به دنبال گزینه permissions بگردید و روی آن، ضربه بزنید.

6. در صفحه بالا آمده، گزینه‌های زیادی می‌بیند که قابلیت کاربران معمولی گروه شما را مشخص می‌کنند.

7. اگر می‌خواهید اعضا شما، چت متنی ارسال نکنند بر روی گزینه Send massage text ضربه بزنید تا این حالت، غیر فعال شود.

8. در صورتی که می‌خواهید، اعضا نتوانند عکس، گیف یا… را برای یکدیگر بفرستند، بر روی Send Media ضربه بزنید و سپس گزینه‌های مربوطه را غیرفعال کنید.

جلوگیری از چت در گروه تلگرام  با استفاده از ربات

ربات‌های تلگرامی، محبوبیت زیادی دارند و دستورات بسیاری را انجام می‌دهند. با استفاده از این ربات‌ها می‌توانید به راحتی از چت کردن افراد در گروه، حذف برخی پیام‌ها یا لینک‌ها و… بپردازید. با اعمال یک ربات روی گروه خود، معمولاً زمانی که تایپ کنید چت ممنوع، گروه قفل شده و دیگر کسی قادر به چت کردن نخواهد بود. بعضی از ربات‌ها با فرامینی دیگری، دستور چت ممنوع را انجام می‌دهند. برخی از ربات‌های محبوب مدیریت گروه عبارتند از:

  • ربات مدیر گروه
  • ربات دیجی آنتی

ممبر پاپ آپ

سخن پایانی

در این مطلب به بررسی راهکارهایی پرداختیم که با آن‌ها می‌توانید از چت کردن افراد در گروه، جلوگیری کنید. استفاده از ربات می‌تواند شما را سریع‌تر به خواسته‌هایتان برساند و همچنین ویژگی‌های بیشتری را در اختیارتان بگذارد. اما در صورتی که نمی‌خواهید برای ربات هزینه کنید، به راحتی با استفاده از تنظیمات خود گروه می‌توانید چت کردن را برای کاربران به حالت غیر فعال در بیاورید.

majid
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *