چگونه اکانت تلگرام را حذف کنیم؟

حذف اکانت تلگرام

در برخی مواقع به دلایل خاصی مانند استفاده از اپلیکیشن‌های دیگر و پاک کردن تلگرام و خالی کردن فضای گوشی باید با نحوه حذف اکانت تلگرام آشنایی داشته باشید. تلگرام، اپلیکیشنی است که پانصد میلیون کاربر دارد، اما در این پلتفرم از پاک کردن اکانت تنها با زدن یک کلیک، خبری نیست. در ادامه برای این که با مراحل حذف حساب کاربری در این پلتفرم آشنا شوید و همچنین ذخیره اطلاعات خود را قبل از دلیت اکانت، یاد بگیرید همراه ما باشید.

نحوه حذف اکانت تلگرام

برای این که اکانت تلگرام خود را دلیت کنید، دو راه در پیش دارید. شما می‌توانید وابسته به نیاز خود یکی از این راه‌ها را در پیش بگیرید. اگر بخواهید اکانت خود را پس از چند وقت دلیت کنید با انجام دادن برخی تنظیمات درون اپلیکیشن، حساب کاربری شما پاک می‌شود. اما در صورتی که بخواهید به صورت آنی و فوری شاهد دلیت شدن اکانت خود باشید، باید به سایت Telegram بروید.

خرید ممبر تلگرام

مراحل دلیت اکانت از درون خود برنامه تلگرام

1. ابتدا به تلگرام رفته و سپس روی سه خط بالای صفحه کلیک کنید.

2. وارد تنظیمات اپلیکیشن خود شوید.

3. در این مرحله به بخش Privacy and Setting بروید.

4. دنبال قسمت Delete my account باشید.

5. بر روی گزینه if way for کلیک کرده و یکی از گزینه‌های یک‌ساله، شش‌ماهه، سه‌ماهه و یک‌ماهه را انتخاب کنید.

هر کدام از این گزینه‌ها به این معنی هستند که در صورت لاگ اوت کردن یا آنلاین نشدن بعد یک سال، شش ماه یا… اکانت شما به صورت اتومات، دلیت می‌شود. در حالت پیش فرض، شش ماه که آنلاین نشوید اکانت شما دلیت خواهد شد.

ممبر اد قفلی

دیلیت اکانت سریع تلگرام

1. در مرحله اول از آموزش حذف اکانت تلگرام آن هم به صورت آنی و فوری باید فیلترشکن خود را روشن کنید؛ زیرا این سایت در ایران، فیلتر است.

2. در صفحه سرچ گوگل کلمه Delete account telegram را وارد کرده و جستجو را بزنید، سپس بر روی اولین لینک کلیک کنید. همچنین می‌توانید وارد این لینک https://my.telegram.org/auth?to=deactivate شوید.

3. شماره خود را بدون صفر و با 98+ در کادر کوچکی که در صفحه وجود دارد، وارد کنید.

4. در ادامه برای شما از سمت تلگرام، یک کد در اپلیکیشن می‌آید باید آن را کپی کنید و در کادر Confirmation code بیندازید.

5. بر روی گزینه Sign in بزنید تا صفحه بعد برای شما بالا بیاید.

6. در صفحه باز شده، تلگرام علت دلیت کردن اکانتتان را از شما می‌پرسد. می‌توانید به آن پاسخ دهید یا این که آن را نادیده بگیرید و بر روی گزینه Done کلیک کنید.

7. در آخر از شما پرسیده می‌شود آیا می‌خواهید اکانت خود را دلیت کنید؟ و شما باید بر روی Yes delete my account بزنید. در حال حاضر برایتان پیغامی مبنی بر حذف اکانتتان بالا می‌آید.

ممبر پروکسی

 

قبل از حذف حساب کاربری در تلگرام باید چه کارهایی انجام دهیم؟

حذف اکانت تلگرام به معنای حذف تمام داده‌های شما در این برنامه است. پس از حذف حساب کاربری، تنها گروه و کانال‌هایی که شما آن‌ها را به وجود آورده‌اید به فعالیت خود ادامه می‌دهند. اگر گروه و چنل ایجاد شده توسط شما، ادمین داشته باشد این گروه‌ها یا کانال‌ها توسط ادمین اداره خواهند شد. اگر اطلاعات مهمی دارید که نمی‌خواهید پس از حذف اکانت خود، آن‌ها را از دست دهید باید اطلاعات خود را اکسپورت کنید. شما می‌توانید اطلاعاتی نظیر مخاطبین و چت‌های خود را نگهدارید. در نظر داشته باشید که این حالت تنها برای تلگرام دسکتاپ، موجود است. در ادامه مراحل اکسپورت کردن را به شما آموزش می‌دهیم.

  1. نرم‌افزار تلگرام را در صفحه دسکتاپ خود باز کنید.
  2. بر روی سه خط واقع در گوشه بالا سمت چپ صفحه کلیک کنید.
  3. وارد تنظیمات برنامه شوید.
  4. به بخش Advance بروید.
  5. روی گزینه Expor Telegram Data کلیک کنید.

بر روی گزینه Export در صفحه جدید کلیک کرده و منتظر بمانید تا اطلاعاتتان اکسپورت شود.

سخن پایانی

در این مقاله، اطلاعاتی را در رابطه با نحوه حذف اکانت تلگرام شرح دادیم. قبل از پاک کردن حساب کاربری خود در این پلتفرم، اطلاعات خود را اکسپورت کنید. اگر اطلاعاتتان را Export نکنید، پس از دلیت اکانت دیگر دسترسی به آن‌ها نخواهید داشت.

majid
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *