نحوه بستن فوروارد کانال تلگرام

نحوه بستن فوروارد کانال تلگرام

بعضی مواقع به دلیل Vip بودن کانال تلگرامتان، بهتر است قابلیت فوروارد پیام‌های آن را ببندید. با انجام این کار، افراد نمی‌توانند پیام‌های چنل شما را سیو کنند یا آن‌ها را در قسمت Save massage تلگرام خود، ذخیره کنند. در واقع با انجام این کار ارزش پیام‌های شما بالاتر می‌رود و تنها کسانی که در چنل هستند، می‌توانند از آن‌ها بهره ببرند.

چگونه فوروارد پیام را در چنل خود ببندیم؟

قبل از این که مراحل بستن فوروارد پیام را یاد بگیرید، باید با نحوه ساخت کانال تلگرام آشنا باشید. پس از ساخت چنل تلگرام خود یا اگر چنلی دارید، مراحل زیر را انجام دهید. همچنین در نظر داشته باشید باید چنلتان حالت خصوصی داشته باشد.

  1. در مرحله اول بر روی تصویر یا آیکون کانال خود بزنید تا وارد قسمت تنظیمات چنل شوید.
  2. در این قسمت، اگر سیستم عامل شما اندروید یا ios است بر روی آیکون مداد، ضربه بزنید. اگر سیستم عامل شما، ویندوز بود باید بر روی سه نقطه کلیک کنید و سپس بر روی manage channel ضربه بزنید.
  3. حال، وارد قسمت channel type شوید و در صفحه فعلی به آخر صفحه یعنی قسمت بروید. سپس گزینه محدود کردن ذخیره محتوا یا Restrict saving content را فعال کنید.
  4. در آخر و پس از اعمال هر تغیری باید بر روی تیک بالای صفحه، کلیک کنید.

سخن پایانی 

پس از انجام مراحل بالا، دیگر کسی نمی‌تواند پیام‌های چنل شما را فوروارد کند و همچنین از آن‌ها اسکرین شات بگیرد. در واقع دیگر امکان کپی کردن مطالبتان وجود نخواهد داشت، مگر منبرهایتان با دستگاه‌های دیگری از روی صفحه گوشی خود فیلم بگیرند یا این که صدا را با میکروفون‌ها، ضبط کنند که دیگر کیفیت فایل اصلی را نخواهند داشت.

majid
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *