چگونه با یک استراتژی هوشمندانه در سرچ تلگرام اول شویم؟

سرچ اول تلگرام

اول بودن و اول شدن در هر پلتفرمی می‌تواند جذاب باشد. در گوگل، شرکت‌ها و سایت‌های بسیاری با یکدیگر طبق اصول خاصی به رقابت می‌پردازند. اگر بخواهید در تلگرام به رقابت با دیگر کانال‌ها بپردازید و با اصول سئو تلگرام جلو بروید چه فعالیت‌هایی می‌تواند شما را در نتایج جستجو اول کند؟ سؤالی که جواب آن یک یا دو خط نیست و باید به صورت اختصاصی استراتژی‌های ممکن را بررسی کرد تا به نتیجه رسید. در ادامه همراه ما باشید تا با معیارهای تلگرام به خوبی آشنا شوید.

چگونه در سرچ تلگرام اول باشیم؟

اگر می‌خواهید شرکت شما در تلگرام نیز از دیگر رقبا خود پیشی بگیرد باید به عواملی که باعث می‌شوند در ابتدا لیست جستجو قرار بگیرید، توجه کنید. در گلوبال سرچ تلگرام،  پس از جستجو مخاطب برای او کانال، گروه یا ربات‌هایی به نمایش در می‌آیند. برای اینکه کسب و کار شما جز گزینه‌های اولیه باشد، فعالیت‌های زیر را انجام دهید.

  • ممبرهای پریمیوم خود را افزایش دهید

در سال 2023، تلگرام دست به تغییراتی زد و یکی از این دگرگونی‌ها مربوط به قابلیت پرمیوم برای کاربران بود. طبق آمار، چنل‌هایی که تعداد ممبرهای پرمیوم آن‌ها بیشتر است در نتایج جستجو این پلتفرم، جایگاه بهتری دارند. در صورتی که تولید محتوا اصولی داشته باشید، می‌توانید ممبرهای خود را افزایش دهید و به طبع تعداد کاربران پرمیوم شما نیز افزایش پیدا می‌کنند. راه سریع‌تر برای افزایش کاربران پرمیوم خرید ممبر است.

خرید ممبر تلگرام

  • کلمه کلیدی مناسب را برای عنوان کانال انتخاب کنید

عنوان چنل شما باید  کلمه کلیدی باشد که اکثر  افراد در حوزه کسب و کارتان، آن را سرچ می‌کنند. در نظر داشته باشید حداقل طول کلمات عنوان باید به چهار حرف برسد و کمتر از آن مناسب نخواهد بود. اگر کسب و کار شما در رابطه با موبایل باشد و عنوان خود را خرید موبایل بگذارید جز سرچ‌های این کلمه کلیدی به حساب خواهید آمد. اگر کسی کلمه خرید و فروش قسطی موبایل را جستجو کند، امکان بالا آمدن شما کمتر خواهد بود.

  • توضیحات کانال را به صورت ساده همراه با کلمه کلیدی‌های مناسب بیان کنید

می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین معیارها برای رتبه بندی در سرچ تلگرام، توضیحاتی است که در کانال خود قرار می‌دهید. این توضیحات باید ساده باشند و در متن آن‌ها، کلمات کلیدی هدف قرار بگیرند.

  • قرار دادن کلمات کلیدی هدف در پست‌های چنل

کلمات کلیدی هدف خود را مشخص کنید و سپس بر اساس آن‌ها، محتواهای مناسبی بسازید. پس از انتشار کلمات کلیدی هدف را می‌توانید به صورت هشتگ بر روی پست‌های خود  قرار دهید. در ساخت و انتشار پست‌ها، به روز باشید و به نوعی پاسخ مشکلات حال حاضر حوزه خود را قبل از دیگران بدهید.

ممبر پاپ آپ

  • کانال تلگرامی با سن بالا را خریداری کنید

اگر هنوز چنل خود را در تلگرام تشکیل ندادید، پیشنهاد می‌کنیم به سراغ خرید چنل‌های قدیمی غیر فعال بروید. پس از خرید چنل، تمام پست‌های قبلی را پاک کرده و فعالیت خود را در آنجا آغاز کنید. در نتایج سرچ، گروه یا کانال‌های تلگرامی که سن بالاتر و سابقه فعالیت بیشتری دارند جز جستجوهای اولیه هستند.

  • از کاربران خود بخواهید با کانال یا گروه در تعامل باشند

از چندی پیش، قابلیت ری‌اکشن به تلگرام نیز اضافه شده است. پس از این که ری‌اکشن در تلگرام روی کار آمد، تبدیل به یک معیار خوب برای رتبه بندی چنل‌ها و گروه‌های مختلف شد. میزان تعامل مخاطبین یا ER یکی از معیارهای پلتفرم Telegram برای رتبه بندی است. در حال حاضر میانگین نرخ ER به نسبت تعداد ممبرها حدود 29 درصد است. می‌توان گفت اگر تعامل کاربران شما بیش از 29 درصد باشد، جز سرچ‌های اولیه و کسب و کارهای موفق خواهید بود.

  • آیدی تلگرامتان باید مرتبط با کلمه کلیدی هدف شما باشد

در صورتی که آیدی انتخابی شما با کلمه کلیدی که اکثر افراد سرچ می‌کنند، مشابهت داشته باشد؛ در نتیجه جز جستجوهای اولیه خواهید بود. وجود کلمه کلیدی در آیدی چنل به نوعی یک امتیاز مثبت و ویژه محسوب می‌شود آن هم در زمانی که اکثر نام‌های کاربری غیر قابل استفاده هستند و فردی قبلاً آن‌ها را به تصاحب در آورده است.

اول بودن در سرچ تلگرام

استراتژی‌ها و امکانات لازم برای اول شدن در تلگرام

شناخت مخاطب و مشکلات آن، پیدا کردن کلمه کلیدی مناسب و آنالیز تلگرام، مواردی هستند که برای اول شدن در نتایج جستجو باید به آن‌ها بپردازید. در این راه باید ابزارهایی را بشناسید تا شما را به شناخت کافی در رابطه با مواردی که گفته شده است، برسانند.

ممبر پروکسی

کلمه کلیدی مناسب را چگونه پیدا کنیم؟

برای یافتن کلمات کلیدی مناسب در حوزه خود باید به سراغ گوگل بروید. مطمئن باشید افراد برای پاسخگویی به انواع و اقسام نیازهای خود ابتدا به گوگل رفته و سپس به سراغ پلتفرم‌های دیگر می‌روند. در گوگل می‌توانید آن چه به ذهنتان می‌رسد را سرچ کنید و سپس در کادر جستجوهای مرتبط و پیشنهادات گوگل مواردی که بیشتر مردم جستجو کرده‌اند را ببینید. با انتخاب کلمه کلیدی مناسب و استفاده از آن در توضیحات و عنوان به راحتی در لیست سرچ‌های اولیه قرار خواهید گرفت.

 

چگونه مخاطب خود را شناخته و مشکلات آن را بفهمیم؟

برای شناخت مشکلات روز مخاطبان و دغدغه‌های آن‌ها باید رقبا و کسب و کارهای مرتبط با حوزه خود را در پلتفرم‌های مختلف دنبال کنید. اگر کسب و کارها و افراد غیر ایرانی را در حوزه کاری خود دنبال کنید، می‌توانید زودتر از بقیه در ایران مشکلات کاربران را بفهمید.

 

چگونه چنل تلگرام خود را آنالیز کنیم؟

شناخت مخاطب یکی از مهم‌ترین معیارها برای پیشرفت در رسانه‌های کنونی است. در تلگرام ابزار داخلی وجود دارد که می‌توانید با آن بفهمید کاربران شما  چه موضوع‌ها و پست‌هایی را بیشتر دوست دارند. برای دیدن داده‌های آماری توسط این ابزار، مراحل زیر را دنبال کنید.

  1. ابتدا وارد تلگرام خود شوید.
  2. در این مرحله وارد تنظیمات چنل یا گروه خود شوید.
  3. در این بخش بر روی Statistics ضربه بزنید تا آمارهای مختلفی را ببینید. سعی کنید بر اساس آمارهای این بخش، پست‌ها و استراتژی محتوایی خود را طراحی کنید.

سخن پایانی

در این مطلب، راهکارهای لازم برای اول شدن در سرچ تلگرام را بیان کردیم و همچنین استراتژی هوشمندانه‌ای را برای اول شدن ترتیب دادیم. اول شدن در نتایج جستجو تلگرام، کار راحتی نخواهد بود و زمان بر است. باید با صبر و حوصله استراتژی هدفمند خود را گام به گام اجرا کنید تا به موفقیت برسید.

majid
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *