تفاوت سکرت چت با چت معمولی

تفاوت سکرت چت با چت معمولی

مطمئناً تابه‌حال گزینه Secret chat را در تلگرام دیده‌اید که از سال‌ها پیش در این پلتفرم وجود دارد. شاید با خود بگویید تفاوت این چت با چت‌های معمولی که هر روز انجام می‌دهید، چیست؟ اصلاً چرا تلگرام قابلیت سکرت چت را به وجود آورده است و در چه مواقعی کاربرد دارد؟ در ادامه برای این که پاسخ سؤالات خود را بگیرید، همراه ما باشید.

سکرت چت چیست؟

چت مخفی، قابلیتی است که در آن می‌توانید با یک فرد به رد و بدل کردن اطلاعات در فضایی بسیار ایمن بپردازید.  تلگرام و اکثر پیام‌رسان‌های دنیا، چت و اطلاعات شما را در سرور‌های خود ذخیره می‌کنند. اما در رابطه با چت مخفی این قاعده بر قرار نیست و صفحه چت شما، تنها در دستگاه شما ذخیره می‌شود. می‌توان گفت فقط در صورتی که سیستم یا تلفن همراه شما را به سرقت ببرند، می‌توانند اطلاعات شما را در سکرت چت ببینند.

خرید ممبر تلگرام

چت مخفی چه تفاوتی با چت معمولی دارد؟

از مسئله امنیت و رمزگذاری سر تا سری end_to_end که بگذریم سکرت چت، قابلیت‌های بسیار زیاد دیگری نیز دارد. در واقع اکثر قابلیت‌های چت مخفی، مربوط به امنیت آن است و بیشتر به شما اطمینان خاطر می‌دهد که برایتان مشکلی پیش نمی‌آید. اگر می‌خواهید اطلاعاتی را به کسی بدهید و در آینده ردی از اطلاعات شما باقی نماند بهترین راه، استفاده از چت مخفی است.

فرق سکرت چت با چت معمولی
  • در سکرت چت قابلیت Self-destruct وجود دارد

از تفاوت‌های چت معمولی با چت مخفی، قابلیت متلاشی کردن خودکار گفتگو بین طرفین است. در واقع شما می‌توانید تنظیمات Secret Chat خود را طوری اعمال کنید که به‌عنوان‌مثال پس از گذشت 5 دقیقه، تمامی اطلاعات گفتگو پاک شوند.

  • در چت مخفی خبری از فوروارد پیام ها نیست

در چت‌های معمولی به راحتی می‌توانید پیام‌های افراد را برای دیگران ارسال کنید، همچنین طرف مقابل شما می‌تواند این کار را انجام دهد. اما در چت مخفی نه شما و نه طرف مقابل، قادر به فوروارد کردن پیام‌ها و اطلاعات چت نخواهید بود. در واقع این قابلیت است که Secret chat را از دیگر گفتگو‌ها، متمایز می‌کند.

خرید ممبر گلد

  • می توانید از اسکرین شات افراد با خبر شوید

یکی از بهترین قابلیت‌ها در سکرت چت که در چت معمولی نمی‌توانید آن را ببینید، باخبر شدن از اسکرین شات افراد است. در چت مخفی اگر فرد مقابل از صفحه نمایش اسکرین شات بگیرید برای شما پیامی مبنی بر Took a screenshot می‌آید.

  • سکرت چت تنها مختص به یک دستگاه است

چت مخفی، تنها مختص به دستگاهی است که با آن گفتگو را به وجود آورده‌اید. اگر بر روی گوشی  و لپ‌تاپ یا کامپیوتر خود، تلگرام داشته باشید و سکرت چت را با گوشی خود ایجاد کنید این گفتگو در لپ‌تاپ با پی‌سی شما قابل نمایش نخواهد بود.

سخن پایانی

در این مقاله ممبر پارس به بررسی تفاوت سکرت چت و چت معمولی پرداختیم. ماهیت چت مخفی را تعریف کردیم و گفته شد که این گفتگو در چه مواقعی کاربرد دارد و همچنین قابلیت‌های آن را بیان کردیم. اگر امنیت برخی از اطلاعات برایتان، اهمیت بسیار زیادی دارد از چت مخفی در عوض چت معمولی استفاده کنید.

majid
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *