تفاوت کانال تلگرام عمومی و خصوصی

تفاوت کانال تلگرام عمومی و خصوصی

در تلگرام به طور کلی دو دسته چنل با نام‌های  Private channel  (کانال خصوصی) و Public channel  (کانال عمومی) وجود دارند. اگر می‌خواهید برای خود کسب و کاری راه بیندازید، اما به خوبی تفاوت این نوع کانال‌ها را نمی‌دانید در ادامه همراه ما باشید.

فرق کانال تلگرام عمومی و خصوصی

هنگامی که بخواهید یک کانال تلگرام را تأسیس کنید، مطمئناً با دو گزینه private channel و public channel روبه‌رو خواهید شد. این که کدام نوع به کار شما می‌آید و گزینه مناسب‌تری بوده کاملاً به کسب و کار شما و هدفتان وابسته است. در ادامه تفاوت‌های حالت عمومی و خصوصی کانال تلگرام را بررسی می‌کنیم تا انتخاب راحت‌تری داشته باشید.

  • تفاوت در نوع نام کاربری

نام کاربری یا Username را به خوبی می‌شناسید که در هر شبکه اجتماعی وجود دارد و به نوعی برای هر فرد یا کانال، منحصر به فرد است. زمانی که چنل خود را بر روی حالت خصوصی بگذارید، نام کاربری آن توسط تلگرام ساخته می‌شود و با یک سری اعداد و ارقام عجیب و غریب برای شما به نمایش در می‌آید. در سمت مقابل، نام کاربری چنل عمومی را شما انتخاب می‌کنید و تلگرام نقشی در ساخت آن ندارد. دقت داشته باشید، یوزر نیمی مجاز است که قبلاً انتخاب نشده و به نوعی منحصر به فرد باشد.

اگر می‌خواهید چنلی بزنید که به سراغ خرید ممبر تلگرام بروید و سپس تبلیغات انجام دهید و کسب درآمد کنید، بهتر است انتخابتان کانال عمومی باشد. در صورتی که فکر تبلیغات در ذهن شما نیست و می‌خواهید از راه تدریس و فروش دوره یا موزیک در کانال Vip به درآمد برسید به سراغ ساخت یک چنل خصوصی بروید.

فرق کانال تلگرام عمومی و خصوصی
  • تفاوت در سرچ کانال خصوصی و عمومی

شما می‌توانید به راحتی از کادر سرچ و با تایپ کردن نام کاربری چنل‌های عمومی، آن‌ها را پیدا کنید. در صورتی که نوع خصوصی دارای نام کاربری بسیار عجیب و غریبی است و تنها با لینک دعوت می‌توانید وارد آن کانال‌ها شوید. همچنین در صورتی که در پی وی فردی نام کاربری چنل عمومی را تایپ کرده و قبل آن @ قرار دهید، می‌توانید به راحتی وارد آن چنل شوید.

  • دیدن تعداد اعضا کانال

حتماً در بالا صفحه چنل‌های عمومی تعداد ممبرهای آن را دیده‌اید. به‌عنوان‌مثال در بالا صفحه نوشته شده  100 k members که این نشان دهنده، 100 هزارتایی بودن Channel است. در سمت مقابل در حالت Private channel دیگر کاربران و ممبرهای عادی قادر به دیدن تعداد اعضا کانال نخواهند بود.

چگونه چنل خود را از حالت عمومی به خصوصی تبدیل کنیم؟

ممکن است پس از مدتی تصمیم بگیرید، چنل خود را از حالت عمومی به خصوصی یا بالعکس تبدیل کنید. خوشبختانه می‌توانید در هر زمانی وارد تنظیمات شوید و نوع چنل خود را  از حالت Private به Public یا بالعکس تغییر دهید. در ادامه مراحل زیر را انجام دهید تا نوع چنل خود را عوض کنید.

  1. وارد تنظیمات کانال خود شوید.
  2. بر روی علامت مداد مانند در بالای صفحه ضربه بزنید. برای نسخه دسکتاپ بر روی علامت سه نقطه و سپس گزینه manage channel کلیک کنید.
  3. در آخر به بخش channel type بروید و  تیک گزینه public یا private را فعال کنید. اگر چنل شما خصوصی باشد و بخواهید آن را به حالت عمومی در بیاورید باید یک نام کاربری خاص و منحصر به فرد نیز برای کانال خود انتخاب کنید.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی تفاوت‌های موجود بین کانال‌های خصوصی و عمومی پرداختیم. اگر می‌خواهید به سراغ خرید ممبر پروکسی بروید و یک کانال با بازدید بالا برای تبلیغات داشته باشید، کانال عمومی مناسب کار شما است. در صورتی که می‌خواهید یک کانال Vip برای افراد خاصی بزنید، ویژگی‌های چنل خصوصی، بیشتر به کارتان می‌آید.

majid
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *