اطلاعات عمومی

پیام رسان واتس آپ

1111 - پیام رسان واتس آپ

پیام رسان های متعددی در دنیا ارائه شده اند. اما فقط چندتا از آن ها در دل مردم جا باز کرده اند. یکی از آن ها پیام رسان واتس آپ است. این برنامه با مضایای بسیار خود توانست کاربران زیادی را به سمت خود بکشاند. اما رفته رفته معایب بزرگ آن توانست از مضایای آن پیشی بگیرد تا کاربران قید این پیام رسان را زده و به برنامه هایی نظیر تلگرام و سیگنال کوچ کنند.

امکانات پیام رسان واتس آپ

در این برنامه پیام ها به صورت رمز گذاری شده بین افراد رد و بدل میشود. تماس صوتی و تصویری دو نفره و چند نفره از دیگر مضایای این بنامه است. از طرفی اینترنت کمی که مصرف میکند باعث شده مردم برای تماس تصویری از این برنامه استفاده کنند. چرا که کیفیت مناسبی نیز دارد.

بدی های پیام رسان واس آپ

مالک و سازنده برنامه یعنی مارک زاکربرگ چندی پیش ادعا کرد که میخواهد اطلاعات کاربران را بفروشد. بعد از اینکه کاربران اعتراض کردند و همچنین تعداد نصبی های برنامه که کاهش یافت زاکربرگ از تصمیم خود منصرف شد و در توئیتی این مورد را با کاربران به اشتراک گذاشت. اما بعد از مدتی بیان کرد که باید اطلاعات خود را در صفحه ای که برای مردم باز میشود وارد کنند و برای این کار مجبور هستند. اگر کسی این کار  را انجام ندهد آنقدر پیام و نوتیفیک میدهد تا فرد مجبور به ارائه اطلاعات شود.

کاهش نصب یا افزایش…

اما برخی همچنان از این برنامه استفاده میکنند. ولی کسانی که اطلاعاتشان برای خودشان مهم است از این پیام رسان به تلگرام کوچ کرده اند. تلگرام نیز از این فرصت استفاده کرد و با آپدیت های فوق العاده و توییت های جذاب توانست دل کاربران واتس آپ را نسبت به برنامه خود نرم کند. میتوان مارک زاکربرگ را بازنده جدال با مالک تلگرام دانست و این یعنی شکست دنیای اینترنت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.